Kettlebell

Kettlebell

Tradičné "old school" posilňovacie náradie pôvodom z cárskeho Ruska.

Prvé zmienky o cvičení s girjou môžeme objaviť v ruských slovníkoch z počiatku 18. storočia (1704). Podobné náradie sa však napríklad v Číne či Japonsku používalo už o niekoľko storočí skôr (kamenné zámky). Nejedná sa teda o žiaden módny výstrelok.

Pre začiatok nám úplne vystačí minimum cvikov. Základom je Swing (švih) a Turkish Get Up (turecký vztyk).

Kalendár Viac o cvičení
Foam Rolling

Foam Rolling

Jednou z pomôcok, ktoré využívame na našich tréningoch je penový valec (foam roller).
O čo konkrétne sa jedná?
Jednou vetou - Myofasciálna automasáž pomocou penového valca.

Vytváranie tlaku na stuhnuté miesta a spúšťacie body (trigger points) napomáha regenerácii svalov a urýchľuje tak ich návrat do pôvodného (prirodzene zdravého) stavu. 
Svaly budú elastickejšie, zdravšie, zbavené bolesti a celkovo rýchlejšie pripravené na ďalší výkon.

Viac o cvičení
Resety

Resety

Veríme, že naše telo môže byť „zresetované“.

Pomocou vykonávania jednoduchých pohybov (resetov) môžeme obnoviť základné pohybové vzorce a funkcie. Tieto resety môžu taktiež zlepšiť komunikáciu celého nervového systému.

Jedná sa o akýsi návrat k tomu, ako sme sa hýbali ako deti, kedy sme začínali od tých najjednoduchších pohybov, až k tým najzložitejším.

Viac o cvičení
Cvičenie s vlastnou váhou

Cvičenie s vlastnou váhou

V našich tréningoch pravidelne využívame cvičenie s vlastnou váhou. Ako to prebieha?

Najskôr sa spoločne naučíme techniku konkrétnych cvikov, jednotlivé prípravné drily, regresie a postupne aj progresie daných cvikov, čiže si povieme a ukážeme ako si tieto cviky úmyselne sťažiť, aby sme sa pri nich vedeli zamerať na budovanie sily a nie svalovej vytrvalosti.


Viac o cvičení
FMS Screening

FMS Screening

FMS (Functional Movement Screen) je testovací a hodnotiaci nástroj, pomocou ktorého dokážeme identifikovať asymetrie a pohybové limitácie. Využívame k tomu testy siedmych základných pohybových vzorcov, pri ktorých je testovaná osoba v pozíciach, kedy sa prejavia slabiny a nestabilita, ak osoba nemá dostatočnú mobilitu a motorickú kontrolu.

Toto je veľmi dôležité z hľadiska znižovania rizika zranení, ktoré často vznikajú práve v dôsledku nedostatočnej mobility a asymetrií.

Viac o cvičení
Veľká činka

Veľká činka

Tradičné náradie „činkární“.

Obrovskou výhodou veľkej činky je, že nám jednoducho umožňuje upravovať záťaž a dovoľuje nám bezpečne pracovať s nízkymi ale aj maximálnymi váhami.

Jedná sa o "klasiku" pri budovaní sily ale aj svalovej hypertrofie a výbušnosti. U nás sa naučíte správnu techniku cvikov ako mŕtvy ťah (sumo, konvenčný), drep (zadný, čelný, zercher), tlak na lavičke (bench press), tlak v stoji, príťah v predklone.


Viac o cvičení